[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
آموزش::
پژوهش::
فضاهای تحقیقاتی::
معرفی افراد::
رویدادها::
دانشجویان::
آلبوم تصاویر::
گروه‌های دانشجویی::
کانون دانش‌آموختگان و اساتید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
ارزیابی شما از سایت دانشکده مهندسی عمران ؟
عالی
خوب
متوسط
   
..
تماس با ما

تماس با ما

تلفن دفتر: ۷۷۲۴۰۵۶۵ - ۷۷۲۴۰۳۹۹
دورنگار: ۷۷۲۴۰۳۹۸
تلفن مرکزی دانشگاه: ۹-۷۷۴۵۱۵۰۰
آموزش کارشناسی:
۷۳۲۲۸۱۰۳ و ۷۳۲۲۸۱۹۵
آموزش تحصیلات تکمیلی:
۷۳۲۲۷۱۸۶ و ۷۳۲۲۷۱۸۸ و ۷۳۲۲۷۱۸۹ و
۷۳۲۲۷۱۹۰
کد پستی دانشگاه: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶
صندوق پستی دانشگاه:
۱۶۳-۱۶۷۶۵
پست الکترونیکی:
mailcivileng.iust.ac.ir

..
تور مجازی دانشگاه

تور مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران

..
خوراک RSS

نشانی عناوین مطالب وبگاه

درباره RSS

..
دفتر امور انتقال فناوری و ...
AWT IMAGE
..
مرکز کارآفرینی دانشگاه
AWT IMAGE
..
:: برگزاری دفاعیه دکتری مهندس امید رشیدیان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۱۰ | 

AWT IMAGE مهندس امید رشیدیان دانشجوی دوره دکتری این دانشکده گرایش مهندسی سازه، 12 مهرماه سال 96 از رساله خود تحت عنوان «مطالعه رفتار اتصال خمشی قاب بتن مسلح در انهدام پیش‌رونده» در محل سالن کنفرانس دکتر عباس‌نیا با راهنمایی دکتر خانزادی و دکتر احمدی دفاع نمود.

چکیده این رساله به شرح زیر می‌باشد:
ارزیابی پایداری ساختمان‌های بتن مسلح در برابر انهدام پیشرونده، به دلیل وفور استفاده، از اهمیت بالایی برخوردار است. بیشتر تحقیقات عددی و آزمایشگاهی انهدام پیشرونده بر روی رفتار قابهای بتن مسلح دو بعدی انجام شده است. اثرات قابهای عرضی و اتصالات و نقش آنها در بازتوزیع نیروها، به دلیل پیچیدگی، در بیشتر تحقیقات قبلی در نظر گرفته نشده است. بر همین مبنا، در تحقیق حاضر رفتار قاب‌های بتن مسلح تحت سناریوی حذف ستون، بر اساس دو رویکرد آزمایشگاهی و عددی مورد مطالعه قرار گرفته است. در فاز اول، دو نمونه جزء‌قاب مقیاس شده، به نمایندگی از قابهای کناری ساختمانهای بتن مسلح، تحت سناریوی حذف ستون وسطی آزمایش شده است. مکانیزم‌های باربری نمونه شامل عملکرد خمشی، عملکرد قوسی فشاری و عملکرد زنجیری و همچنین نیروها و تغییرمکانهای اعضا بررسی و تحلیل شدند. مشخصات اصلی شکست نمونه‌ها شامل خردشدگی و شکست بتن تیر‌ها در نواحی فشاری نزدیک اتصالات، تشکیل و توسعه ترک‌های خمشی و نهایتا گسیختگی میلگردها در محل ترک‌های خمشی اصلی بوده است. به دلیل نبود قید کافی برای توسعه نیروی محوری در قاب عرضی، عملکرد قوسی فشاری به مقدار قابل توجهی در این قاب توسعه نمی یابد. با این وجود از طریق عملکرد خمشی و همچنین ایجاد محدودیت برای چرخش اتصال وسطی، ظرفیت باربری و شکل پذیری نمونه دارای قاب عرضی به نسبت نمونه دو بعدی در مراحل مختلف از 30 تا 60 درصد افزایش داشته است.
در فاز دوم ، رفتار قابهای بتن مسلح با ارائه یک مدل ماکرو برای اتصالات تیر به ستون در نرم افزار متن باز OpenSees، ارزیابی شده است. در مدل ماکرو، مکانیزم‌های تغییر شکل اصلی حاکم بر رفتار اتصالات، شامل تغییر شکل برشی پانل اتصال و دوران انتهایی اعضا در نظر گرفته شده است. برای اعمال تغییر شکل برشی پانل اتصال تئوری ناحیه فشاری اصلاح شده  به کار گرفته شده و مدل مصالحی برای لغزش میلگرد برای استفاده در سطح مشترک اتصال و تیر معرفی شده است. تحلیل مدلها با روش استاتیکی غیرخطی (پوش دان) انجام شده است. مطالعه اعتبارسنجی نشان می‌دهد که مدلسازی ارائه شده می‌تواند چهارچوبی قابل اطمینان برای تخمین مقاومت قابهای بتن مسلح ارائه دهد. همچنین گسیختگی میلگرد و اثرات ناشی از آن، در مدل عددی در نظر گرفته می شود. بر پایه مطالعات پارامتریک، افزایش عمق تیرها باعث افزایش قابل توجهی در عملکرد قوسی فشاری و عملکرد خمشی قاب‌ها می‌شود اما زوال مقاومت بعد از پیک بار شدید بوده و در تغییر مکانی کمتر از تغییر مکان تیرهای با عمق کمتر، میلگردهای تحتانی گسیخته می‌شوند.
واژه‌های کلیدی: انهدام پیش­رونده، قاب بتن مسلح، اتصالات تیر به ستون، آزمایش، مسیر بار جایگزین
رایانامه جهت ارتباط با دانشجوی فوق: omidrashidian AT yahoo.com

دفعات مشاهده: 2341 بار   |   دفعات چاپ: 253 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 59 queries by YEKTAWEB 4122